Centrum Groepswonen 30 juni 2026
Nieuwsbrief juni 2026

Wordt deze e-mail niet goed weergegeven? Klik dan hier om verder te lezen

Nieuwsbrief juni 2026

Den Haag begint eindelijk wat af te koelen. We hopen dat iedereen de warmte goed is doorgekomen. Natuurlijk hebben we de afgelopen tijd niet stil gezeten vandaar deze volle nieuwsbrief. In lijn met de hitte stuurden we een brandbrief naar de Tweede Kamer met een oproep om op 1 juli tijdens het debat over brandveiligheid vooral ook rekening te houden met de leefbaarheid in een gebouw voor bewoners. 

Verder zijn we verheugd om nu te kunnen delen dat we voor Staedion in Mariahoeve een nieuwe meergeneratie woongroep kunnen gaan vormen. Daarom zijn we op zoek naar enthousiaste en gedreven 'Hofmakers' die zich graag willen inzetten voor elkaar én voor de buurt. De groep, doelgroep sociale huur en middenhuur, komt in een gloednieuw en duurzaam pand met op de begane grond een maatschappelijke organisatie.  

Het Stimuleringsplan Innovatieve Woonvormen van de gemeente begint vruchten af te werpen. Er ontstaan op verschillende plekken in Den Haag extra kansen voor initiatiefgroepen en mensen die zich willen aansluiten bij een wooncollectief. Een voorbeeld daarvan is de ontwikkeling Voormekaar! in Zuidwest. Maar ook de bijeenkomst ‘De Toekomst is Collectief voor stedenbouwers, programmamakers en projectontwikkelaars in de Binckhorst kan een opstapje zijn voor meer betrokken woongemeenschappen in de toekomst van dit stadsdeel. 

Tijdens de jaarlijkse GemeenschappelijkWonenDag op 16 mei, deden maar liefst 11 gemeenschappen uit Den Haag mee. Zo ook Wooncollectief Madelief met een koffiebarretje op het Madeliefveld in Leidschenveen, om te werven voor hun initiatief met koopappartementen. Let op! In augustus start de verkoop, dus wil je nog aansluiten? Wees er snel bij! 

De voorzitter van ons bestuur, Karin de Graaf, zal na 8 jaar enthousiaste inzet voor collectief wonen in Den Haag op 1 januari het stokje overdragen. We zijn daarom op zoek naar een waardige opvolger. 

Save the dates voor woongroepen: Een goed functionerend bestuur vormt de basis van een vitale woongroep. Dit najaar organiseren we alweer voor de 4e keer de workshop Goed Besturen, samen met PEP Den Haag (op 4 november en 2 december). Woongroep bewoners kunnen zich alvast aanmelden. Dat geldt ook voor de 3e bijeenkomst van het Netwerk Haagse Woongroepen op donderdagmiddag 10 september, dit keer bij woongroep Toermalijn.  

Veel leesplezier! 

Team van Centrum Groepswonen 

De Toekomst is Collectief- Binckhorst

De Toekomst is Collectief- Binckhorst

In de nieuwe ontwikkelingen in de Binckhorst mogen collectieve woonvormen natuurlijk niet ontbreken. Daarom werken we ook hier samen met de gemeente, ontwikkelaars en het projectteam van de Binckhorst aan mogelijkheden voor nieuwe initiatieven. 

lees meer
Hofmakers, deelnemers gezocht woongroep Mariahoeve!

Hofmakers, deelnemers gezocht woongroep Mariahoeve!

Voor een nieuwe woongroep in Mariahoeve zijn we op zoek naar gemotiveerde kandidaten met een passie voor de wijk! Als je denkt dat het iets voor je is, kun je interesse tonen kan via het formulier.

lees meer
Brandbrief sociale veiligheid

Brandbrief sociale veiligheid

Natuurlijk is het essentieel dat woongebouwen brandveilig zijn, maar de beoogde aanscherpingen van de brandveiligheidregels zullen grote impact hebben op de sociale leefbaarheid van woongroepen en.seniorencomplexen. 

lees meer
Gemeenschappelijk Wonen Dag 2026 geslaagd!

Gemeenschappelijk Wonen Dag 2026 geslaagd!

Ook dit jaar deed Den Haag enthousiast mee aan de GemeenschappelijkWonenDag. De 11 deelnemende gemeenschappen vormden een mooie score ten opzichte van de landelijke deelname van 85 woongemeenschappen.  Mensen zijn rondgeleid en/of meldden zich aan als kandidaat-bewoner. 

 

lees meer
Voormekaar! in de Venen

Voormekaar! in de Venen

Ontwikkelaar Era Contour gaat in ZuidWest 867 duurzame woningen realiseren. Zij spant zich hierbij in een sociale buurt te bouwen, compleet met wooncollectieven en ontmoetingsruimtes. Centrum Groepswonen ondersteunt hen hierbij.

lees meer
Kabinet positief over wooncooperatiewet!

Kabinet positief over wooncooperatiewet!

Op 30 juni stemt de Tweede Kamer over het wetvoorstel 'Bevordering Wooncooperaties'. Het Kabinet is alvast positief en adviseert de Kamer om voor te stemmen.

lees meer
In 2026 ook weer Workshop Goed Besturen

In 2026 ook weer Workshop Goed Besturen

Ook dit jaar organiseren we weer samen met PEP Den Haag de workshop 'Goed Besturen' voor woongroepen. Woont u in een woongroep en heeft u belangstelling? Meld u snel aan!

lees meer
Tweede Live Panelbijeenkomst

Tweede Live Panelbijeenkomst

Op donderdag 28 mei vond de tweede live bijeenkomst van het Panel plaats. De panelleden zijn mensen met belangstelling voor groepswonen in Den Haag. We hebben bij hen kunnen peilen waarnaar ze op zoek zijn en wat ze vonden van actuele ontwikkelingen met collectieve woonvormen in Den Haag 

lees meer
Vacature voorzitter Stichting Centrum Groepswonen

Vacature voorzitter Stichting Centrum Groepswonen

Centrum Groepswonen is opzoek naar een nieuwe bestuursvoorzitter. Bent u geinteresseerd, of kent u iemand met bestuurservaring en belangstelling voor groepswonen? Lees gauw meer en reageer.

lees meer

Agenda & bijeenkomsten

08 jul CGW | Juli 2026 bijeenkomst belangstellenden groepswonen Den Haag
Tijd: 14.00 - 15.30 uur
bekijk
09 sep CGW | Sept 2026 bijeenkomst belangstellenden groepswonen Den Haag
Tijd: 14.00 - 15.30 uur
bekijk
14 okt CGW | Okt 2026 bijeenkomst belangstellenden groepswonen Den Haag
Tijd: 14.00 - 15.30 uur
bekijk
04 nov CGW | Workshop Goed Besturen 2026 voor woongroepen deel 1
Tijd: 14.00 - 16.00 uur
bekijk
11 nov CGW | Nov 2026 bijeenkomst belangstellenden groepswonen Den Haag
Tijd: 14.00 - 15.30 uur
bekijk

Centrum Groepswonen
Riviervismarkt 2
2513 AM Den Haag

070 - 21 70 005
info@centrumgroepswonen.nl

Aanmelden nieuwsbrief
Facebook
afmelden