sluit

Inspiratiemiddag 'Ruimte en Ontmoeting' gaf leuke resultaten

PUBLICATIEDATUM: 22 oktober 2025

Inspiratiemiddag 'Ruimte en Ontmoeting' gaf leuke resultaten


publicatiedatum: 22 oktober 2025

Ruimte en ontmoeting

Donderdagmiddag 9 oktober 2025 organiseerden we samen met de Haagse Hogeschool een inspiratiemiddag voor woongroepen met het thema 'Ruimte en ontmoeting'.

Eerder dit jaar deed Centrum Groepswonen in opdracht van de Gemeente Den Haag onderzoek naar het gebruik van gemeenschappelijke ruimtes, o.a. in woongroepen. Er zijn 22 locaties bezocht en verschillende woongroepbewoners geinterviewd. De resultaten van dit onderzoek zijn gedeeld met de deelnemers. In de volgende presentatie is meer te lezen over de uitkomsten van het onderzoek. Daarnaast waren er studenten van de HHS samen met hun docent aanwezig om meer te vertellen over het vak waar zij mee bezig zijn.  

De Haagse Hogeschool heeft een onderwijsprogramma waar het ontmoeten van ouderen centraal staat. Hoe maak je een ruimte optimaal om elkaar te kunnen ontmoeten? Studenten vertellen over hun (ontwerp)onderzoek en gingen in groepjes in gesprek met de woongroepbewoners over hoe zij hun gemeenschappelijke ruimten nog beter kunnen gebruiken.

Er ontstond een leuke uitwisseling en er werden afspraken gemaakt om verschillende gemeenschappelijke ruimtes te bezoeken zodat er ontwerp-voorstellen voor gemaakt konden worden. De ontwerpen werden later in de maand oktober gepresenteerd op de Haagse Hogeschool.